Aktualności

KONKURS „TWÓJ ZAWÓD” konkurs filmowy dla młodocianych pracowników realizujących naukę w zawodach rzemieślniczych w szkołach branżowych lub w systemie pozaszkolnym

mar 21, 2022 | Aktualności

KONKURS „TWÓJ ZAWÓD” konkurs filmowy dla młodocianych pracowników realizujących naukę w zawodach rzemieślniczych w szkołach branżowych lub w systemie pozaszkolnym.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, organizuje drugą edycję Konkursu „TWÓJ ZAWÓD”. Do udziału zapraszamy uczniów szkół BRANŻOWYCH I STOPNIA. Celem konkursu jest popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Wykonanie filmu wpłynie pozytywnie na kreatywność oraz możliwość lepszego pokazania i poznania zawodów rzemieślniczych.

W rzemiośle można znaleźć pracę, którą wykonuje się z pomocą nowoczesnego sprzętu, gdzie liczy się pomysł na wykonanie zadania, a efekt końcowy daje ogromną satysfakcję. Wykonywane usługi są często kosztowne i unikatowe, w wielu przypadkach związane z stałym kontaktem z ludźmi. Osoby, które wykonują swoją pracę po mistrzowsku, mogą osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej, czuć się spełnionym, a jednocześnie dobrze zarabiać. Typowym miejscem pracy jest mała, rodzinna firma lub dla bardziej odważnych istnieje możliwość otwarcia własnej firmy. Praca ta mobilizuje do dalszego rozwoju osobistego, kształcenia i zdobywania nowych umiejętności. Organizacja konkursu oraz upowszechnianie najlepszych prac przyczyni się do szerszej promocji nauki i pracy w firmach rzemieślniczych.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie krótkiego filmu przedstawiającego wykonywany zawód rzemieślniczy, w którym odbywa się nauka. Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód
i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!