Aktualności O Izbie Jednostki organizacyjne Szkolenia Dokumenty Kontakt
Aktualności
PILNE! Szczepienia dla nauczycieli - mistrzowie szkolący i instruktorzy
2021-02-08

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu uprzejmie informuje, iż wczoraj 4 lutego br. na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki ukazała się informacja, iż rząd podjął decyzję, że już w drugim tygodniu lutego br. rozpoczną się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19, w tym instruktorów praktycznej nauki zawodu – mistrzów szkolących prowadzących naukę zawodu u pracodawców rzemieślników.
W pierwszej kolejności z takiej możliwości będą mogli skorzystać nauczyciele, którzy obecnie prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych. W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach.
 
Instruktorzy praktycznej nauki zawodu będą zgłaszani na szczepienie przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej w ramach systemu SIO. 
Szczegółowe informacje w tej sprawie można przeczytać na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, link podajemy poniżej:
 
 
W związku z powyższym uprzejmie prosimy o pilne poinformowanie pracodawców-rzemieślników o możliwości szybszego zaszczepienia w ramach grupy nauczycieli i zgłoszenie się instruktorów praktycznej nauki zawodu zainteresowanych szczepieniem bezpośrednio do dyrektora szkoły branżowej I stopnia, do której skierowani są młodociani pracownicy realizujący naukę zawodu w tej firmie.
.